Fotografia ślubna - portfolio

Na tej stronie pomieszany zbiór różnych fotografii ślubnych z Łodzi i innych miejsc, a jeśli chcesz zobaczyć więcej nowych zdjęć w uporządkowanej formie zapraszam na bloga ślubnego

Fotografia ślubna, czyli jak to widzi fotograf

Nie będę chyba odkrywczy kiedy powiem, że dobra fotografia ślubna nie opiera się na fotografie, ani na jego sprzęcie, ale na emocjach ludzi, którzy właśnie biorą ślub. Jeśli te emocje są prawdziwe i żywe, to będą największą ozdobą każdego zdjęcia. Tło nabiera wtedy drugorzędnego znaczenia, jednak czasem może znacznie ubogacić przekaz, jeśli dopełnia opowiadania pewnej historii, lub wnosi pewną symbolikę nadającą obrazowi wymiar uniwersalny. W praktyce to wszystko nie jest to jednak już takie oczywiste, i łatwe do realizacji. Nawet jeśli są emocje, to stawanie przed obiektywem u wielu powoduje usztywnienie, nie wiedzą do końca jak się zachować, jak pokazać to co czują. Czasami tło staje się na tyle przytlaczające, że gubi się w tym to, co dzieje się miedzy dwojgiem ludzi ginących gdzieś na zdjęciu, lub na tyle niedopasowane, że powoduje wrażenie sztuczności przez to, że ludzie na zdjęciu nie kojarzą nam się z takim otoczeniem. I tu własnie przydaje się wyczucie i subtelność fotografa - obserwatora, który będąc niejako reżyserem, pozwoli młodej parze na swobodę bycia sobą i ze sobą, nie zdominuje atmosfery swoją osobą, ale podpowie, pokieruje i bedzie cierpliwie czekał na właściwy moment. Sceneria zdjęć sesji ślubnej odpowiednio dobrana to taka, która oddaje chociaż w jakimś stopniu zainteresowania, osobowość czy wrażliwość danej osoby. Tylko wtedy uda się uniknąć wrażenia sztuczności. Zawsze więc szukam u narzeczonych jakichś podpowiedzi, czy konkretnych deklaracji, żeby wiedzieć jak i gdzie ma się odbyć sesja lub czego wyszukać, tak żeby pozostawało to w zgodzie z nimi samymi. Dla nich będzie to wzmocnieniem ich własnej siły wyrazu, podkreślonej tylko przez tło, a dla mnie ułatwieniem, a czasem... wyzwaniem. Jeśli więc chcesz być zadowolony ze swoich zdjęć ślubnych, i chcialbyś mnie jako fotografa na swój ślub, to pokaż jaki jesteś, co Cię interesuje, a w trakcie zdjęć o mnie zapomnij, i największą uwagę i wrażliwość okazuj swojej drugiej połówce. I dużo się uśmiechaj :)

Zachęcam do obejrzenia mojego portfolio, często dalekiego od ideału, ale czasami warto po prostu gonić tego króliczka:) Nie wszystko mozna tu zobaczyć, ponieważ ze względu na prawo do ochrony wizerunku, musiałem się mocno ograniczyć, dlatego też tak mało jest zdjęć stricte z wesel.
Dla zainteresowanych powiem tylko, że choć mieszkam w Łodzi to dla Was jestem w stanie pojąc się podróży tam gdzie mnie zaprosicie, aby być z Wami w tych ważnych dla Was chwilach.

Blog ślubny

Zapraszam na bloga ślubnego, na którym znajdziecie więcej zdjęć ślubnych, w bardziej uporządkowanym układzie. Można tam zobaczyć zdjęcia konkretnej pary młodej, czy to sesję ślubną, czy fotoreportaż ze ślubu czy wesela.

Polub stronę na:

ARTON STUDIO - fotograf Łódź

ADRES
Łódź, Bolesława Krzywoustego 6

KONTAKT
rafal@artonstudio.pl
Telefon: +48 609027704Copyright (c) 2018 Rafał Ciupa.