Fotografia biznesowa i sesje wizerunkowe

W dzisiejszym świecie, w którym dominuje kultura obrazu i wzrokowości, przebicie się i dotrcie tam, gdzie chcielibyśmy się znaleźć, wymaga działań wielopłaszczyznowych. Pomimo tego, że to Twoje kompetencje są w gruncie rzeczy najważniejszą sprawą w materiach zawodowych, to "jak Cię widzą tak Cię piszą", i dlatego warto poświęcić chwilę uwagi na to, aby dobrze się zaprezentować w kategoriach wizualnych, i dodać sobie tym mały plusik, który być może spowoduje, że okażesz się dla kogoś bardziej zachęcający. W biznesie to właśnie suma tych małych niewielkich plusików przekłada się na ogólny sukces przedsięwizięcia. Tym przedsięwzięciem może być ubieganie się o jakieś stanowisko, zdobycie wartościowych kontrachentów, czy kontaktów, zaprezentowanie pracowników firmy w celu zwiększenia ich rozpoznawalności, co przekłada się na przyspieszenie i wzmocnienie relacji pracowników w firmie. Sesje wizerunkowe mogą też być konieczne lub przynajmniej wskazane w komunikacji wewnętrznej i i zewnętrznej firm. Gazetki firmowe, czy broszury reklamowe uzupełnione dobrymi zdjęciami biznesowymi pokazującymi kto za tym wszystkim stoi, będą miały większą siłę oddziaływania. Ludzie często podejmują decyzje na podstawie tego co widzą, i mogą nabrać do Ciebie pozytywnego nastawienia już po obejrzeniu Twojego zdjęcia. Każdy z nas ma dobre strony, i najważniejsze jest, żeby podczas takiej sesji biznesowej uchwycić właśnie to co dobre i zachęcające.

Ogólny sukces takiej sesji zależy jednak od przygotowania każdej ze stron. Jeśli nie dopracujesz swojego wyglądu to w trakcie sesji możesz się czuć nie do końca komfortowo, próbując coś maskować czy ukrywać. Może być w tym widać brak Twojej pewności siebie, która własnie w tym momencie jest bardzo potrzebna. Postawa otwartości, pewności siebie, uśmiech i zrelaksowanie to podstawa. W trakcie sesji oczywiście próbuję naprowadzić każdego z Was na wyzwolenie w sobie tego stanu, choć nie zawsze jest to łatwe, bo każdy ma swoje ograniczenia. Otwartość na współpracę i wizja sukcesu powinny jednak wszystko ułatwić.

Jeśli chcecie zrealizować sesję biznesową, to w zależności od jej celów warto wybrać odbowiednie miejsce jej wykonania. Zdjęcia profilowe najlepiej wykonywać na gładkim tle i wtedy fotografia w studio będzie optymalnym wyborem. Fotografie biznesowe o charakterze reklamowym czy komunikacyjnym, mogą być lepiej odczytywane jeśli odbędą się w przyjemnym wnętrzu, np. w siedzibie Twojej firmy. Tak więc nie czekaj, i już dziś zadbaj o swój dobry wizerunek. Fotografię biznesową i korporacyjną realizuję w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego, tak więc dla Waszej wygody dotrę tam gdzie potrzeba.

Christoph i Michał - sesja managerska

Sesja biznesowa Paweł

Polub stronę na:

ARTON STUDIO - fotograf Łódź

ADRES
Łódź, Bolesława Krzywoustego 6

KONTAKT
rafal@artonstudio.pl
Telefon: +48 609027704Copyright (c) 2018 Rafał Ciupa.